کتاب هندرسون شاه باران

اثر سال بلو از انتشارات فرهنگ نشر نو - مترجم: مجتبی عبدالله نژاد-برترین رمان ها

هندرسون، شاه باران نوعی رمان سیر و سلوک است. پر از حرف‌های فلسفی و ماجراهای کمیک. داستان مردی است که دنبال معنای زندگی می‌گردد. مردی که همه چیز دارد. ثروت، خانواده، پایگاه اجتماعی... ولی از زندگی راضی نیست. در تلاش برای کشف معنای زندگی سر از آفریقا درمی‌آورد و روزهای طولانی را با مردم قبایل دوردست اعماق آفریقا می‌گذراند.

سال بلو خودش رمان هندرسون، شاه باران را بیش از بقیۀ کارهایش می‌پسندید و همیشه در صدر کارهای مورد علاقه‌اش از آن نام می‌برد.

در فهرست صد رمان برتر قرن بیستم که پایگاه مدرن لایبراری (Modern Library) تهیه کرده است، هندرسون، شاه باران در ردیف بیست و یکم قرار دارد.


خرید کتاب هندرسون شاه باران
جستجوی کتاب هندرسون شاه باران در گودریدز

معرفی کتاب هندرسون شاه باران از نگاه کاربران
من حدود 20 سال پیش از \"Adventures of Augie March\" خواندم و از آن زمان به طور کامل متقاعد شده ام که Saul Bellow بهترین نویسندگان انگلیسی زبان نسل او است. او تنها کسی است که من می دانم که به نظر می رسد که سن او را جمع بندی کند: کار او نیاز به چندین پاسخ دارد که منعکس کننده چندگانگی زمان اوست. حتی زمانی که شخصیت هایش به نظر می رسد در برخی از نوع جهش روحانی به دام افتاده، جهان اطراف آنها تیم با معنا است. انرژی در دنیای او وجود دارد، که از طریق پویایی و ثروت پروس خود ایجاد می شود. با این حال، به دلیلی، من مطمئن نیستم که چقدر شبیه اوست. برخی از عدم اطمینان من می توانم شناسایی کنم - من می توانم نویسندگان مردمی را که قادر به ایجاد شخصیت های قوی زن نیستند، ببخشند، اما زنان Bellowâ € ™ هستند که بسیار هیجان انگیز هستند: به نظر می رسد یک ترور غم انگیز اساسی زنان در کار او وجود دارد - اما دیگران نمیتوانند انگشت خود را بگذارند ... من فقط با یک نگرانی خاصی کنار گذاشته ام. هندرسون باران کینگ یکی از مشهورترین و مشهورترین آثار است که در اواخر دهه 1950 نوشته شده است، زمانی که او به طور کلی در نظر گرفته می شود در اوج خود قرار دارد، اما در عین حال پیدا کردن آن در بخش های شگفت انگیز، کار یک نویسنده عالی، به طور کلی من فکر می کنم این کار ناخوشایندی است ... کار شکست خورده یک نویسنده اصلی. در ابتدا شخصیت نوشته شده است، معجزه سخن می گوید، فاقد ادبیات واضح است، و نشان دهنده بزرگتر از شخصیت مرکزی زندگی، پویا، غم انگیز، بی نظم، مانند یک گاو نر در فروشگاه چین: احساس می کند که او همیشه به ما فریاد می زند و جهان به طور معمول برای زندگی کردن، زندگی هانسنر در یک فاجعه است. با وجود زمینه و موفقیت او به عنوان یک قهرمان جنگ، زندگی او به نظر بی هدف است، اولین ازدواج او شکسته شده است و دوم او به نظر سنگین است، او از فرزندان خود بیگانه و تقریبا به هوی و هوس او تبدیل به یک کشاورز خوک ... و در حال حاضر خرگوش خرگوش او و کتاب از این ناپدید شدن این است که او را به آفریقا هدایت کنید. او با یک قبیله مواجه می شود که صلح آمیز و ظاهرا عاقلانه هستند، اما هاندرس به طور تصادفی به آنها آسیب می رساند. قبیله دوم یک دسته سخت تر است، بیشتر macho، و در اینجا Henderson متناسب با بهتر است، دوستانه توسط پادشاه و تبدیل به \"پادشاه رین\". اما خطرات وجود دارد. این آفریقا و آفریقایی ها بیشتر از آمریکایی های جنوبی در Voltaire Candies نیستند: این داستان در مورد هندرسون و توسعه او باقی است، آفریقا سرزمین نمادگرایی است ... حداقل این فرض را می پذیرم. .. من فقط مطمئن نیستم که نمادگرایی چیست بدون درک این کتاب، به نظر می رسد مجموعه ای از ماجراهای زیبا، شخصیت bravado، خودخواهی و عدم اطمینان گاه به گاه، عجله از طریق موقعیت، گاهی اوقات موفق، گاهی اوقات در معرض خطر، گاهی اوقات شکست. در نهایت من مطمئن نیستم که چیزی به دست آمده باشد، هرچند احساس می کند که ما به احساس امید به یک خوش بینانه آسیب می زنیم، اما من متوجه شدم که آن را تحمیل کرده ام و کمی احساساتی. این همه زنده و پویا است، اما من حس نمی کنم که همه چیز را انجام می دهد ... اما این ممکن است شکست من باشد.

مشاهده لینک اصلی
خوب. این کتاب کار را انجام داد. به زیبایی نوشته شده بود، اما خسته کننده بود. این به سرعت در حال پیشرفت بود اما به نظر می رسید سال ها طول بکشد تا از آن عبور کند. نخستین صد صفحه یا خیلی از آنها بسیار توضیح داده شده است - شخصیت تبهکار در مورد دلایل او برای رفتن به آفریقا صحبت می کند، اما زمان زیادی برای رسیدن به آفریقا طول می کشد. فریب خوردن آن. و سپس به طور ناگهانی در مقابل آن اتفاق می افتد: او به آفریقا می آید، و در پاراگراف ها چیزهای زیادی اتفاق می افتد که شما کمی ناراحت می شوید. تمرکز سخت است. جایی که بسیاری از نویسندگان تمام اقدامات را به طور دقیق توصیف می کنند، ضمنا ضربات را در یک حکم قرار می دهند و سپس فقط حرکت می کنند. هندرسون از طریق یک روستا پیاده می رود و مواردی را که در اطراف او وجود دارد، متوجه می شود، تقریبا به طرز شگفت انگیزی جریان آگاهی آن را می گوید. مهم است که توجه داشته باشید این است که جریان آگاهی نیست، بنابراین شما با خانم در کلبه گیر کرده اید، زمانی که هندرسون به مرد گاو منتقل شده است. چه چیزی دوست داشت؟ من دوست دارم که هندرسون دون کویوت کمی در او داشته باشد. من دوست دارم که به طرز واضح تقلیدی از نجات دهنده سفید باشد. و سپس ما به بخشی که دوستش داشتم رسیدم: جملات. چرخش عبارت کل دلیل برای خواندن این کتاب وجود ندارد. واقعا نیازی به توصیف طرح این کتاب نیست. اگر چه طرح وجود دارد - و یک فریتین آن - این دلیل نیست که شما این کتاب را بخوانید. در عوض، من از طریق این کتاب برای احکام قرض گرفتم، زیرا عباراتی که به معنای واقعی کلمه من را متوقف به سر و صدا از قدرت توصیفی Bellowâ € ™ ثانیه . به عنوان مثال، دو جمله احمقانه تر: @ او همواره درخشان بود. خون بسیار او باید مانند مبلمان لهستانی بوده است. همچنین هنگام توصیف یک گورستان، به ویژه سنگهای قیمتی: هرکدام از مرده ها فرستاده شده اند، و سنگ هایی مانند نامه های پستی، لیک زده اند. @ Bellow و استعاره های من همیشه خوانده شده است. شگفت انگیزترین قسمت، با این حال، نماز هندرسون است. اگرچه واقعا اینطور نیست، ما می توانیم به این فرض برسیم که یک مؤمن غیر معتبر است، اما او احساس می کند مجبور است دعا را به امید ارائه کند که واقعا در نبردی که با او روبرو می شود کمک می کند. و او ادامه می دهد که این را می گوید، که باید جالب ترین و به طریقی ترین احمقانه ترین دعا باشد: «آه، تو ... چیزی، تو چیزی به خاطر چیزی که وجود ندارد. به من کمک کن تا ویلای تو را انجام دهد گناهان احمقانه من را بردار من را نابود کرد پدر آسمانی، قلب ناله من را باز کنید و برای مسیحا از چیزهای غیر واقعی محافظت کنید. آه، شما که از خوک ها برداشتید، اجازه ندهید که من بیش از شیرها کشته شوم. و جنایات و بی معنی من را ببخشید و اجازه دهید من به لیلی و بچه ها برگردم. اگر این برای «کریسمس» شما را نجات نمی دهد، این کتاب برای شما این نیست.

مشاهده لینک اصلی
فقط از این کودک خوشم می آید، من هر دو یادآوری می کنم که بهترین قطعات آن شگفت انگیز است و برای اولین بار آگاه است که چقدر بدترین بخش آن چسبیده است. واقعا این چیزی است که یک کتاب 5 ستاره، بهترین کتاب تمام وقت و یک ماجراجویی مشکوک 3 ستاره است که بسیار ناخوشایند است - اما گاهی اوقات فوق العاده است. قلب آنچه که من در این کتاب دوست دارم، شعر زبان است ، عاشقانه بیش از حد در مورد زندگی و معنی و تجربه ماندگار. کم است که از این بیت های باور نکردنی پروس در مورد زیبایی ناگفته زندگی و از دست دادن آن در جهان است که در آن همه چیز خوب به پایان می رسد به هیچ چیز. و این کار را در شاید بهترین روایت بحران میانجیگری، که من تا به حال خوانده ام، با این گسترش گسترده کمیک است که به من یادآوری بیت های جویس یا تام رابینز و یا Sterne (متاسفم برای انتخاب مردم به طوری کاملا متفاوت است، اما موضوع کار می کند در سر من _swear _) - و مانند آنها، شدت کمدی فقط یک راه بیان یک عشق عمیقا جدی و تند و تیز زندگی است. و این نیشدار و نجیبزاده با صدایی بلند از یک وارث مرگبار زندگی به ثروتی که بولو شخصیت اصلی او را ایجاد می کند، ایجاد خیره کننده ای برای تحویل این روایت است. به معنای آن یک جهان فانتزی احمقانه است، یک نوع تقلید تیزانه از قلب تاریکی، جایی که هاندرسون فکر می کند که می تواند با تمام اعمالش در دیزنی لند فروید مقابله کند، اما به نظر می رسد که باید با حقیقت صادقانه به زندگی خداوند (از جمله کلیشه های متفکرانه متواضع ازNatives @) - و گاهی اوقات، که به شدت کار می کند، و گاهی اوقات فقط LAME. این کار بهتر است، با برخی از تراژدی واقعی و صریح و واضح که آن را یک سوزش متکبر است و باید با عواقب آن مواجه شود، با اولین @ قبیله @ او ملاقات از دوم، lemme ya. و این دومین فرهنگی که او با آن مواجه می شود، صد ها صفحه خوب است که انرژی بیشتری از بقیه کتاب را می کشد. اما این کلمات در بهترین حالت آنها GLOW: @ ما موجودات خنده دار هستیم. ما ستاره ها را به عنوان آنها نمی بینیم، پس چرا ما آنها را دوست داریم؟ آنها نه عناصر طلای کوچک، بلکه آتش بی پایان هستند. @ @ من به عقب به صحرا میروم ... و آنجا بمانم تا زمانی که شیطان از من گذشته و من مناسب برای دیدار با انسانی دوباره بدون رانندگی آن به ناامیدی در ابتدا نگاه کن من هنوز بیابان کافی نداشتم @

مشاهده لینک اصلی
هاندرس هر روز و پس از آن به عنوان نژادپرستی شناخته می شود و اخیرا فرانسیس پروسه، رمان را هنوز تازه منتشر کرده است. بلوز آفريقا آشکارا غير واقعي است و در بعضي موارد به وضوح به خوبي تصور نمي شود: پادشاه دافو با صدور احکام ساده (، لطفا، مهمتر از @) قبل از تبديل به اصطلاحات گرامري پيچيده، مبارزه مي کند. بدون علاقه. @). این درحالی است که شما دافو را کشف کردید، رمان @ Reality-Instructor @ (عبارت Herzogs) بر اساس رالف الیسون است که با آن Bellow یک خانه را در هنگام نوشتن رمان به اشتراک می گذارد. با این حال، تمایل به بیش از حد ساده نژاد که بر روی ایده های رمان ها و تمایز داخلی است. Francine Prose به نام Bellows نامیده می شود @ children from darkness، @ اما برای توصیف متافیزیکی برای Africans à la Heart of Darkness استفاده نشده است؛ بلکه نام آن قبیله Arnewi کشاورزی است که قبیله Warrior Wariri نامیده می شود. در زمان انتشار (1959)، اصطلاح به عنوان یک مرجع آشکار برای پرفروش رینولد نایبورز 1950، \"کودکان نور\" و \"کودکان تاریکی\"، که با پیشرفت شیطانی (@ children of light @) با لیبرال فرصتطلبانه، واقع گرایی (@ children of darkness @). اقدامات خوب، اما غلط رؤیای غنی آمریکایی آمریکایی، هندرسون (خودchild of light @)، یک تمثیل زیربنای عواقب ناخواسته هدایت کمک های مستقیم در آفریقا از سازمان های غربی غربی است. این به نظر می رسد مانند تفریحی بیش از حد به طوری که شما به هندرسون تلاش فاجعه بار برای از بین بردن قبیله تامین آب آلوده: به خلاص شدن از قورباغه ها و آب نیز. به رغم آنچه که حتی در آن زمان، شجاع نژاد ارزشمند (@ متصدی، @mazons @)، این رمان به طرز فلسفی تاتوره ای از ایدئولوژی های سیاسی می پردازد؛ متاسفانه متاسفانه هرچه بیشتر از نظر منتقدان به واکنش های زانو رنج می برد.

مشاهده لینک اصلی
پسر این سالها خواندنی است. فقط می توانست تا 100 صفحه گذشته یا بیشتر به آن دسترسی پیدا کند. واقعا نمیتوانم انگشت خود را بر روی چرا، اما من فکر می کنم آن را بیش از حد از درون گرایی Bellowesque ادامه دارد. اگر شما رمان هایی مانند Herzog را بخوانید، می دانید منظور من چیست. اما در حالی که با هرتزوگ، این همه در یک قاره اتفاق می افتد، با هندرسون، شما در بسیاری از رمان ها به نوعی غیر قابل توضیح در آفریقا پیدا می کنید. به همین دلیل است که این موضوع حتی شخصیت اصلی را نیز درک می کند. تقریبا مانند Bellow، یک شبیه سازی خوب در یک سافاری یا، به احتمال زیاد، بخشی از خاطرات Speke را بخوانید و تصور کنید این یک انحراف ادبی جالبی را ایجاد می کند. من نمیتوانستم نقطه دقیق را ببینم، اما شما نمیتوانید یک شیر را به یک مجموعه رمان در وایومینگ بچسبانید. به طور غیرمستقیم، آن مرد سفیدپوست به نام بزرگ سفیدپوست نوع پیچیده ای است که به یکی از دو صحنه قابل یادآوری در نوشته های Bellow می رسد که منجر به موفقیت ناموفق برای مقابله با طاعون قورباغه ها می شود. رانده شده از یک جامعه، او به پایان می رسد در دیگری که در آن رابطه خود را با پادشاه او را به اوج اوج رمان و صحنه مرگ مبهم است که بسیار قدرتمند است. نگران نباشید، صحبت از مرگ در یک رمان بعد، به سختی یک اسپویلر است. کار او با تفسیر بر روی آن پنهان شده است. بین این دو قسمت به یاد ماندنی، بسیار ناخوشایند به نظر می رسد که ادعاهای داخلی درباره زندگی، جهان و همه چیز را با تبادل فلسفی طولانی با Dahfu، پادشاه. این ها بیت هایی بودند که فقط کتاب را برای من خسته کننده ساختند. آنها Herzog، رمان بعدی خود را، توصیف می کند. اما، همانطور که با تمام هنر، هندرسون طرح در راه به شاهراه های بعدی است. هرتزوگ در تمام موارد عجیب و غریب زندگیتان را در هندرسون و حتی روزهای قبل در Seize در معرض قرار می دهد. و آن را با استادانه انجام می دهد. من فقط احساس کردم که این طور نیست که شخصیت هاندرن را کاملا توسعه داده باشد. بنابراین، حسنسون را بخوانید، اما قبل از هرتزوگ این کار را انجام دهید و مطمئن شوید که بعد از آن به تازگی از هاندرسون بهبود پیدا کرده اید. شدت

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب هندرسون شاه باران


 کتاب جان کلام
 کتاب پل سن لوئیس ری
 کتاب کشتن مرغ مینا
 کتاب ربوده شده
 کتاب بابیت
 کتاب بر باد رفته