کتاب شاهین مالت

اثر داشیل همت از انتشارات روزنه کار - مترجم: پرویز نصیری-برترین رمان ها

دوشیزه واندرلی برای درخواست کمک به سام اسپید مراجعه کرد. خدمتی که سام برایش انجام داد، منجر به قتل شریک خودش گردید. اکنون، سام در شرایطی که موردی برای ترحم وجود نداشت، دست به کار روشن کردن موضوع شد ـ و نه تنها موفق به کشف هویت کایروی حیله‌گر و گوتمن چاق گردید.... بلکه به ماجرای شاهین مالت نیز پی برد


خرید کتاب شاهین مالت
جستجوی کتاب شاهین مالت در گودریدز

معرفی کتاب شاهین مالت از نگاه کاربران
من اعتراف می کنم: هیچ وقت فیلم را دیده ام، \"Falcon\" مالته. کلیپ ها به اندازه کافی دیده می شوند و داستان های کافی، داستان ها، بازیگران و بازیگران را به خوبی می خوانند، تقریبا همه چیز را می توان بدون درک یک فیلم دانست. من این را تصحیح می کنم که در آینده در برخی مواقع نیز این کتاب را نخوانده است. من می دانم که Dashiell Hammetts Sam Spade یکی از معروف ترین کارآگاهان ادبیات آمریکایی است، عملا ایجاد و تعریف ژانر نارو را می کند. در این او به من یادآوری می کند که بسیاری از جیمز الروی. او زمان هدر رفتن و توصیف را هدر نمی دهد، تنها ضروری است که حرکت را به سمت جلو حرکت دهد. در نتیجه، رمان او با عمل و رمز و راز بسته بندی شده است. همت هیچ تعجب هم نیست که همت با چنین اقتضائی می نویسد - او یک کارآگاه خصوصی بود. بیشتر این کتاب احساس می کند اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهد، تقریبا مثل داشتن یک هدفون برای این عمل است. سبک هامیت در این سبک بسیار مهم است و او تاثیر زیادی بر بسیاری از نویسندگان معاصر داشته است - جیمز الیرو (همانطور که قبلا ذکر کردم)، جفری دویر ، و ژان کریستو گرنج در میان بسیاری دیگر. داستان او با مشاهدات هوشمندانه درباره شیوه زندگی آمریکایی، بیشتر به خشونت و فساد که در جامعه آمریکا نفوذ می کند، پر شده است. در مقایسه با آنچه که بسیاری از خوانندگان ممکن است (به اشتباه) فرض کنند، این رمان رمز و راز به نظر نمی رسد همان محرمانه و محافظه کارانه است. پروتکل Hammetts بیشتر مربوط به دهه 1920 میلادی نسبت به دهه 1950 است، دوره ای که در آن جامعه به مراتب آزادتر از دوره مکارتیسم / ترسناک قرمز بود. @ Maltese Falcon @ احتمالا غافلگیر کننده ای برای بسیاری از خوانندگان است که نوشیدنی، مواد مخدر، جنسیت و گرایش جنسی را پیدا خواهند کرد. در واقع، گرایش جنسی جوئل قاهره، توسط استادانه توسط پیتر لور در این فیلم، از زمان انتشار این کتاب به عنوان یک سریال مجله مورد بحث قرار گرفته است. یکی از احتمالات احتمالی این کتاب این است که خوانندگان تمام وقت خود را با سام بازی اما دسترسی به فرآیندهای تفکر او ندارد. خوانندگان برای جمع کردن قطعه های رمز و راز است. ما از گفتگوها، حوادث و واکنشهای پراکنده و توصیف عبارات صورت (و دیگران) یاد می کنیم. این چیزی است که من لذت می برم، اما بسیاری از خوانندگان نمی کنند. این کار برای خواننده سخت نیست، و من فکر می کنم این یکی از بهترین ویژگی های Hammetts نوشتن سبک است. نسخه قابل شنیدن بود فوق العاده بود. توانایی های اریک مایرر به شیوه ای فوق العاده به نمایش گذاشته شده است و هیچ مشکلی در شناختن صحبت کردن، از خود Spade به قاهره (صدای نازکی، بینی خود که کاملا شخصیت است)، به کاپرس گوتمن و Brigid Oâ € ™ همه چیز به خوبی انجام شده است.

مشاهده لینک اصلی
با وجود خروجی کوچک خود، Hammetts بر روی کتاب تاثیر می گذارد قابل توجه است: قطعه های سریع گنجانده شده به سختی در اطراف شخصیت های غیر متعارف پیچیده و با idiomatic quips. همت قادر است خواننده را با لحن و عقل تشریح کند، اما پس از آن تمایلات طلایی او برطرف می شود. همانطور که اغلب اوقات سادگی آن ظرافت را به دست می دهد، می تواند به همان اندازه سنگین و تکراری باشد. لحن خالص آن دارای جذابیت زیادی است، اما به سادگی نوشتن، سخت تر از آن است که به نظر می رسد. برای طرح ساده برای تبدیل شدن به تنگ، باید از جملات فردی از جمله اعلامیه ها، چرخش های سریع و پیشرفت بدون محدودیت ساخته شود. در چنین کار ساده ای و ساده، هر چیز اضافی (یا ناامن) بلافاصله جریان را از بین می برد. کار بزرگ و فراگیر می تواند بیش از یک داستان ساده و ساده را از بین ببرد، سخت در اشتباهات متعدد برای غلبه بر یک داستان پریشانی، گیج کننده و ملودرامیک (که به طور گسترده ای برای توضیح پرفروشترین NYT می رود) طرح بسیار ساده تر است همت به یک سردبیر بی رحم نیاز دارد تا صفت های بی معنی، اصلاحیه ها و روابط متقابل گفت و گو را ساده کند. اثر Hammetts در کتاب های کوچک در مقایسه با اثر خود را بر روی فیلم است، چرا که بسیاری از ما ترجیح می دهم یک فیلم را تماشا کنید تا فیلمنامه را بخوانید. همت شروع به تنظیم، حرکت به کمد، سپس خطوط و جهت مرحله. او نمیتواند از توانایی کلمه نوشته شده برای تعیین سرعت، کار دقیق و در کنگره استفاده کند و صدای یکپارچه و بدون سر و صدا را فراهم کند. مانند بسیاری از خمیر، خواندن همت مثل تماشای یک فیلم است، اما گسل بسیاری از نویسندگان خمیر است که اغلب خوانندگان خود را با کار جهت و فیلمبرداری ترک می کنند. مشکل این است که وقتی نویسنده به وظیفه خلاق به خواننده رحم می کند، بخشی از آئین نامه اش را از دست می دهد و به طور کامل از کلمه نوشته شده و توانایی آن برای هدایت و تعریف جهان از ساختار به صدا به لحن استفاده نمی کند سبک. چشم انداز که همت ایجاد می کند جذاب است و به وضوح عفونی است، نفوذ آن در فیلم، تلویزیون، کتاب های کمیک و \u0026 amp؛ سی؛ دیده می شود. اما در حالی که بسیاری از آثار آثاری از تقلید کننده های آنها برترند (Petrarch، Tolkien، Collins، Wister)، Hammett نوآور است، اما نه استاد سبک.

مشاهده لینک اصلی
اینها یک جواهر هستند. محاسبه، بی رحم، خنک، لذت بخش، ظریف، محاسباتی، سکسی، تاریک، نفس نفس گیر، جدا، سرد، کمی پارانوئید، کمی چاووشی، کمی مست بود. من اشاره کردم آن سرد بود؟ و، مانند، سام خواص یک شخصیت عالی نیز هست. هیچ چیز مانند یک اقتصاد کوچک برای حفظ تنش طوفانی کامل نیست. من یک مکنده برای جملات تیز و کریستالیزم کامل در تنظیمات پرویز دارم و این یکی با همه وجود دارد. کلاسیک، مد افتاده به دلایل. خون آشام خوشمزه است. و بتمن هم باید یکی از شخصیت های پرطرفدار تر همه ی زمان ها باشد. هس عزیزم، خیلی بد، خیلی بی ادب، اما هرگز. او کارهای بدیع و حیرت انگیز را انجام می دهد، متدولوژیک و تلخ است، اما یک اندازه کوچک از ظلم و ستم به او (لباس شسته و رفته، چوپان و بسیار آرام وفادار و محافظ) است که باعث می شود او بیشتر واقعی و جالب است. آن را فریبنده به عنوان آن آشکار است. همه مردان در کلاه کجا رفتند؟

مشاهده لینک اصلی
یک رمان کارآگاه قدیمی بزرگ. Gotta عاشق سام سپید و دخالت خود را با Levantines، و گفت و گو بسیار سرد است. من خودم را رؤیت کردم که رفتم امیدوارم بتوانم فیلم قدیمی بوگارت را پیدا کنم.

مشاهده لینک اصلی
چه رمان فوق العاده ای ابتدا در سال 1930 به عنوان یک داستان مجله سریال منتشر شد، این کتاب در واقع ژانر نویر را پرتاب کرد. نویسندگان دیگر این سبک: کرنول والریش، جیمز مین کین و ریموند چاندلر. کارآگاه خصوصی، ساموئل اسکای، از یک زن جوان دوست داشتنی خواسته می شود تا زمانی که با مردی که با خواهرش سر و کار دارد، محافظت کند، او را از نیویورک به سن فرانسیس برد. شریک Sames، مایلز آرچر، موافقت کرد تا دختر را هنگام تماشای فریاد، فلوید دبلی، تماشا کند. بعد از آن شب، سام از پلیس می پرسد که دو قتل دارد: مایلز آرچر و فلوید دبلی. این داستان بر قتل ها متکی است، زیرا سم تلاش می کند دختر را پیدا کند و همسرش را کشته است. به عنوان یک عالم، شوهرش بیوه خود را به عنوان یک عاشق تعقیب می کند. وای. بهش فکر کن! این کتاب در سال 1941 به یک فیلم ساخته شد، با Sam Spade توسط هیچکسی از هامفری بوگارت اجرا نشد. دیگر بازیگران مشهور در فیلم، پیتر لور بود که فوق العاده بود، بخش دوم، جروم کووان و دیگران. به تازگی با خواندن داستان های این ژانر، به لطف آقای بابی آندروود، نویسنده معتبر، بسیار از آنها لذت بردم. عالی بود برای گوش دادن به این داستان ماندگار، شخصیت ها طنز آمیز، اما شر، تنظیم: سان فرانسیسکو. من فقط 1 مطلب را با خواننده داشتم و این یک مرد است که صدای زن را تقلید می کند. وحشتناک.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شاهین مالت


 کتاب مرگ به سراغ اسقف اعظم می آید
 کتاب آوای وحش
 کتاب زیر کوه آتشفشان
 کتاب به سوی فانوس دریایی
 کتاب جنگل بزرگ
 کتاب چهره مرد هنرمند در جوانی