کتاب خم رودخانه

اثر وی. اس. نیپال از انتشارات درسا - مترجم: مهدی قراچه داغی-برترین رمان ها

این کتاب توسط سلیم، مسلمان قومی هند و یک مغازه دار در یک شهر کوچک و رو به رشد در داخل کشور دور از کشور، نوشته شده است. سالوم تغییرات سریع در آفریقا را با فاصله خارج از کشور مشاهده می کند. در رمان درخشان V.S. نایپول ما را عمیقا به زندگی یک انسان می اندازد - یک هندو که از طریق خونریزی های تاریخ جهان سوم ریشه کن شده است، در یک شهر جدا شده در خم شدن رودخانه ای بزرگ در یک کشور مستقل آفریقایی زندگی می کند. نایپول به ما چشمگیر ترین و ناراحت کننده ای می دهد که چه اتفاقی می افتد در جایی که بین دنیای مدرن خطرناک و مدرن و گذشته و سنت های مستحکمی اش اتفاق می افتد.


خرید کتاب خم رودخانه
جستجوی کتاب خم رودخانه در گودریدز

معرفی کتاب خم رودخانه از نگاه کاربران
از آنجا که من از آن بسیار لذت نبردم، نمی توانم درباره این کتاب بگویم. درست بود، اما رسیدن به پایان، نوعی احساس گرسنگی بود. این به من یادآوری می کند که قلب یک شکارچی تنهایی است زیرا به نظر می رسید بسیار شبیه چیزی است که شما در مدرسه خواندید. نمی دونم چرا همیشه فکر می کنم این نوع از کتاب ها خیلی بزرگ هستند. من فکر می کنم کار درستی برای نشان دادن یک مکان و زمان خاص (به عنوان مثال آفریقا در 1970s)، اما تمام کاراکتر به نظر می رسد افسرده، غم انگیز، و نوع nijilistically نا امید کننده است. اگر چه شما می توانید بعضی از آنها را در زمان خاصی دوست داشته باشید، تنها یک فرد وجود دارد که می توانید به طور منظم دوست داشته باشید. هیچ کدام از آنها به نظر نمی رسید که اخلاقیات را برای مدت زمان طولانی حفظ کنند، یا می توان آنها را به حساب آورد که به صورت خودسرانه یکدیگر را تحقیر نکنند یا کاری بد انجام دهند. نوشتن خوب بود، اما طرح به نظر من برای من کم بود، و همه چیز به جای آن خسته کننده بود. اگر ما کتابهای واقعا خوب را در آفریقا صحبت می کردیم، من بیشتر ترجیح می دادم Chinua Achebes چیزهایی را از هم جدا کنند و یا آلن Patons به جای این، کشور محبوب و یا خارج از آفریقا را گریه کنند. و به اندازه کافی عجیب و غریب، من برای اولین بار دو مدرسه را خوانده ام و آنها نمی خوردند.

مشاهده لینک اصلی
نایپول به طور قطعی پرسش را مطرح می کند که آیا یک نویسنده از یک فرهنگ می تواند خود را در یکی دیگر پیوند دهد و در مورد آن بنویسد. احتمالا تا زمانی که موضوع تا حد زیادی متمرکز است که خوانندگان در سراسر جهان می توانند با آن ارتباط برقرار کنند. موضوع این کتاب انتظارات و سوءاستفاده ها در چشم انداز آفریقایی است که به خواننده به راحتی قابل شناسایی است. هر گونه بازنگری گاه به گاه از منظر سیاسی آفریقا، داستان هایی از تجاوزگران افزایش می یابد و به خشونت تبدیل می شود تا قدرت خود را اعمال کند. و در این چرخه بی وقفه بوش، در حالی که به نظر می رسد به پس زمینه تحت وعده پیشرفت، کاهش می یابد در نهایت زمین را به خود به ارمغان می آورد. هنگامی که یک رهبر ظاهر می شود، او با بینش و قدرت فوق العاده ای ارتباط دارد. او نماینده روحیه واقعی آفریقایی است و دارای اقتدار اسطوره ای برای رهبری است. و شخصیت سعی می کند زندگی را در این آشفتگی ایجاد کند. و در پایان، مانند بسیاری از قبل، او همه را از دست می دهد.

مشاهده لینک اصلی
@ قهرمانانه @ به نظر می رسد یک کلمه سخت برای استفاده با بسیاری از کتاب ها در این ژانر، به عنوان شخصیت های اصلی همیشه غیر قابل اغماض است. به من بگو قدیم، اما زمانی که شخصیت اصلی یک زن را ببیند، بلافاصله تمام کتابهایش را از دست می دهد. اگر من مجبور بودم این کتاب را به صورت یک جمله خلاصه کنم، این امر می تواند باشد ... @ nothing @. یک مرد به آفریقا می رود ... و هیچ اتفاقی نمی افتد. او هیچ چالشی ندارد، اکتشافات شخصی را نمی کند، هیچ چیز به هیچ وجه تغییری نمی کند. مگر اینکه در نظر داشته باشید داشتن رابطه با یک زن متاهل و از سوء استفاده از او تغییر قابل توجه است. استاد من اصرار دارد تا کلمات و نظرات را به دهانمان بفرستد، اما من در این کتاب ارزش زیادی ندارم. حضور Big Burger در شهر، اظهار نظر در مورد سن صنعتی شدن و تأثیرات در حال حاضر اروپا و امریکا در آفریقا است، اما من متوجه شدم که به سختی همدردی و یا حتی در مورد یک شخصیت که به نظر می رسید به مراقبت کمی در مورد خودت

مشاهده لینک اصلی
در سال 1972، ایدی امین شروع به اخراج آسیایی ها از اوگاندا کرد. من تا زمانی که در هفت سال بعد در دانشگاه مدرسه ی دانشگاه یورک وارد شدم، متوجه شدم که من چندین نفر از آسایان اخراج را دیدم. همه آنها داستان های شبیه به یکی از سلیم را که یکی از شخصیت های اصلی این رمان قابل توجه در V.S. نایپول در مورد پیچیدگی سیاسی زندگی در آفریقای پس از استعمار و تلاش خانواده های آنها برای حفظ تجارت خود در آفریقا در یک محیط فزاینده خصمانه سخن گفت. در نهایت همه آنها شکست خوردند و به همین دلیل آنها با من در مدرسه کسب و کار کانادا مشغول به تحصیل بودند. آنها قطعا غم انگیز تر از تلخ بود و به یاد آفریقایی ها که سخت تلاش کرده بودند تا آنها را در طول زمان خود در آفریقا پشتیبانی کند. این رمان یک شاهکار اصیل و عظمت برای یک جامعه استعماری است که مسلما مرگ یک مرگ است که واقعا سزاوار آن نیست .VSNaipaul به نظر من یک برنده جایزه نوبل بسیار شایسته بود.

مشاهده لینک اصلی
من کاملا از این رمان خوشم می آید اولیو از نایپول خواسته و آخرین حرفش نیست. من خیلی نزدیک به شهر احساس کردم، تقریبا می توانم هوا را طعم کنم. پس از بازدید مالزی قبل از خواندن این رمان به من حس واقعی داشتن محیط زیستی را که نایپول توصیف می کند، نشان می دهد - مغازه های بتنی، محیط گرمسیری، زمین قرمز، باران سخت و درختان عجیب و غریب. این رمان همچنین من را با نوعی درک از ملل مختلف آفریقا ترک کرد. من همچنین درباره اعراب مسلمان چیزی را کشف کردم. بردگان خانه همانطور که توسط نیاپول توضیح داده شده، هنوز هم باید مورد استفاده قرار گیرد و من معتقدم که یک برده خانگی را با چشم خود در ملبورن دیدم. من در آن زمان فکر می کردم که این مردسالاری در حال حرکت بود - و هیچ چیز نداشت. مردی که همه لباس های سفید پوش بود، خرید و قدم زدن در کنار یک زن پوشیده از حدود 2 متر بود. این چیزی است که برده خانگی انجام می دهد. و دقیقا همانطور که نایپول توضیح داد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خم رودخانه


 کتاب زن های عاشق
 کتاب شاهین مالت
 کتاب اوهام
 کتاب ابلیس
 کتاب مرد زنجبیلی
 کتاب انتخاب سوفی